Neden Düşün Okul Öncesi Eğitim Kurumu

Düşün Okul Öncesi Eğitim Kurumu

Neden Düşün Okul Öncesi Eğitim Kurumu

* Her daim önceliğimiz çocuktur. 

*Her güne sevgi ve saygımızla eşlik eder, çocukların kalplerine dokunuruz. 

*Temel amacımız her çocuğun okulumuzdan iyi hislerle ayrılmasıdır.

*Okulumuzda çocuklar oldukları gibi kabul görür, her duygusuna kucak açılır.

*Çocukların fikirleri ve söylemleri önemsenir. Kendilerini ifade edebilmelerine her zaman alan açılır.

*Çocuklar derinlemesine takip edilerek ihtiyaçları, merakları için yol haritaları oluşturulur. İlgi, ihtiyaç ve meraklarından yola çıkılarak haftalık güncel programlar hazırlanır.

*Grup liderlerimiz öğrenme merkezlerinde çeşitli sorular yönelterek düşünmeyi teşvik eder ve aynı zamanda çocuklardan gelen sorulara birlikte yanıt arar.

*Sabah çemberleri çocuklar için duygularını, düşüncelerini, kendilerini ifade etmeleri adına en verimli zaman dilimidir. Grup lideri ile şarkılar söylenir ve gün akışı hakkında bilgi edinilir, güne hazır şekilde başlanır. Kapanış çemberinde ise gün değerlendirilir ve her değerlendirme bize fikir verir.

*Etkinliklerimizde keşfeden, inceleyen, etkin ve ön planda olan çocuklarımızdır. Kazan-kaybet içerikli ve çocukta kaygı yaratabilecek oyunlardan uzak durulur.

*Çocuklar liderlik üstlenebilir, sorumluluk almaktan keyif alır ve bu yönde desteklenir.

*Düşün Okulu, çevreyi önemser ve öğretmen olarak kabul eder. Doğa ile sık sık buluşulur, üstler kirlenirken heybelerde deneyimler birikir.

*Çocukların farklı liderlerle temas etmelerini, ilgi alanlarını genişletmelerini ya da belirledikleri alanda gelişmelerini destekleyen atölye çalışmaları düzenlenir.

*Okul öncesi dönemde hareketin öneminin farkında olmakla birlikte serbest oyunlar ve orman günleri dışında her gün yapılandırılmış hareket saati akışta yerini alır.

*Aylık velilerden gelen bildirimleri değerlendirerek ve çocuğunu gözlemleyen aileden de hem gözlemini hem de önerilerini alarak etkileşimli bir düzen oluşturmaya çabalarız.

*Çocuğa temas eden her bireyin eğitimler almasına, kendini geliştirmesine ve yeniliklere açık olmasına önem veririz.

*Okul öncesi, hayatın güvenli alanda provasıdır ve bu provada çocuklar gerekli donanımlara, değerlere ve özelliklere sahip olabilmesini desteklemeyi amaçlarız.